Narzędzia florysty do pracy

Kiedy zamawiamy piękny i delikatny w swojej niezwykłej urodzie bukiet kwiatów, nie zdajemy sobie sprawy, że do stworzenia tego eterycznego, kruchego dzieła sztuki, musiały być używane nieraz narzędzia, które bardziej kojarzą nam się z jakąś salą tortur, niż z kwiatami. Przyjrzyjmy się narzędziom i materiałom pomocniczym stosowanym w pracach florystycznych.

Podstawowym narzędziem, bez którego poczta kwiatowa nie przyniesie nam bukietu jest nóż florystyczny, jest to nożyk, o krótkim, bardzo ostrym ostrzu. Ponadto bukieciarz nie obejdzie się bez sekatora, czyli ogromnych nożyc ogrodniczych, potrzebne też będą cążki do ciecia drutu, kleszcze, piła do drewna, piła do metalu, nożyce do cięcia blachy, szczypce płaskie, obcęgi, młotek, lutownica, a nawet spawarka i wiele innych niedelikatnych narzędzi. Kto by pomyślał odbierając cudowny bukiet róż, jaki dostarczyła mu właśnie poczta kwiatowa  INC, że do przygotowania pachnącego upominku, trzeba było użyć tak zwanego kolcownika, czyli aparatu do oczyszczania róż z kolców.

Aby dzieło było zwarte i nie rozleciało się, potrzebne są także przeróżne materiały pomocnicze, które usztywnią bukiet tam, gdzie będzie to konieczne, a także zapewnią dłuższą świeżość kwiatom. Jeśli przyjrzymy się otrzymanemu bukietowi, możemy zauważyć, że łodygi kwiatów często są wzmocnione za pomocą drutu, a końce łodyg schowane w koszu są wbite z specjalną gąbkę florystyczną. Bukiet może być dodatkowo zdobiony i usztywniony za pomocą rafii, sizalu, rattanu, czy taśm dekoracyjnych, i zapakowany w organtynę i różnego rodzaju folie i papiery dekoracyjne.

Czasem przemysł kwiaciarski wykorzystuje fiolki, w których umieszczone pojedynczo kwiaty są zaopatrzone w niewielką ilość wody, która zapobiega ich przedwczesnemu więdnięciu. Sposobem na dodatkowe zdobienie jest użycie farb w rozpylaczu, brokatu, nabłyszczaczy.

Czasem jeśli tak mówi zamówienie, poczta kwiatowa dostarcza kwiaty w formie gotowej kompozycji umieszczonej w pojemniku wykonanym ze szkła, wikliny, czy innych materiałów, które nadadzą kompozycji dodatkowego blichtru, czyniąc z niej niezwykle oryginalną ozdobę, którą obdarowana osoba będzie mogła postawić na honorowym miejscu w swoim mieszkaniu i przez bardzo długi czas cieszyć swoje oczy pięknym upominkiem. Podczas kontemplacji takiej kompozycji, nikt nawet nie będzie przypuszczał, jakich narzędzi używał florysta, by zrobić to ulotne cudo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *