Niebanalne bukiety kwiatów na urodziny

Urodziny to jedna tych okazji, na które zawsze wręcza się kwiaty, niezależnie od tego, kto obchodzi to święto. Oczywiście można ograniczyć się do klasycznych form bukietów, złożonych z takich gatunków kwiatów jak róże czy tulipany, ale dzięki kwiaciarniom internetowym, które chcą zaoferować swoim klientom niebanalne rozwiązania, bukiet na urodziny może zachwycać również swoją oryginalnością i nietuzinkową formą.

Różne kształty i kompozycje

Jedna z propozycji na przykład na urodziny żony, narzeczonej, ale także mamy czy przyjaciółki jest wiązanka w kształcie serca, wykonana z czerwonych róż. Symbolizuje ona płomienne uczucia miłości, ale nie tylko tej romantycznej, lecz również rodzinnej i przyjacielskiej. Oczywiście róże w takiej kompozycji mogą być innego koloru. Kobiety lubią na przykład te różowe i herbaciane, ale także dla mężczyzny można wręczyć serce z róż, na przykład w kolorze niebieskim czy też czarnym lub żółtym. Nie należy myśleć, że nie wypada wręczyć kwiatów na urodziny mężczyźnie, szczególnie jeżeli jest o mężem, ojcem czy dziadkiem. Inny pomysł to kosz kwiatowy. W nim może powstać kompozycja z jednego lub różnych gatunków kwiatów. To dobra opcja na urodzinowy prezent dla żony, córki czy mamy. Kosze kwiatowe są praktyczniejsze niż zwykłe bukiety, ponieważ lepiej trzymają się w swojej ukształtowanej przez florystę formie. Ponadto są łatwiejsze do przenoszenia i transportowania. Kwiaty w koszu można także suszyć.

Na urodzony wcale nie trzeba wybierać róż. Bukiet może powstać z takich mniej typowych gatunków kwiatów, jak młode słoneczniki, frezje, anturium czy stokrotki lub lilie. Dobrze wyposażona kwiaciarnia internetowa z pewnością będzie miała ogromny wybór różnych gatunków roślin, z których można skomponować bukiet jednorodny lub też mieszany. Ciekawą kompozycją jest też ułożenie kwiatów kształt geometryczny na przykład kwadrat. Oczywiście musi to zrobić wykwalifikowany i doświadczony florysta, by całość była trwała i solidnie wykonana. Oprócz tradycyjnego wręczenia kwiatów na urodziny, można również wybrać opcję dostarczenia ich przez kuriera, dzięki czemu niespodzianka jest jeszcze bardziej niezapomniana.

Kwiaty na urodziny to tylko jedna część niespodzianki. Zazwyczaj bliskim osobom chcemy podarować również prezenty zgodne z ich upodobaniami w taki sposób, aby były one uradowane. Mamie na urodziny można wręczyć coś co pozwoli jej się zrelaksować w związku z jej aktywnym i zapracowanym trybem życia. Może to być na przykład karnet na masaże, ale także zestaw soli i bomb do kąpieli, dzięki któremu może ona sobie zrobić we własnej wannie domowe SPA. Siostrze można podarować ulubione perfumy, zestaw do pielęgnacji ciała czy też jakiś sprzęt do wykonywania pielęgnacyjnych zabiegów domowych. Z kolei mąż czy ojciec ucieszy się z kompletu męskich kosmetyków, dobrego alkoholu czy też jakiegoś przedmiotu związanego z kolekcją narzędzi. Warto postarać się zaskoczyć swoich bliskich prezentem na urodziny, by pokazać że na co dzień myślimy o nich ich upodobaniach oraz pragniemy, by zaznawali jak najwięcej radości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *